Facebook
Helista meile: +372 5656 3441 | info@sadevalja.ee

Puukool

Puukooli rajamine võtab aastaid, et mitte öelda aastakümneid. Meie alustasime oma puukooli rajamist 2011. aasta kevadel.

Maailm on täis tuhandeid põnevaid taimi, kuid kõiki neid kahjuks koolitada-kasvatada lihtsalt ei jõua või ei saa ebasobivate kliimatingimuste tõttu. Seetõttu tuli kõigepealt enda jaoks selgeks mõelda mis taimed on endale hingelähedased ja milliseid neist oma puukoolis kasvatama hakkame. Valiku aluseks said sellised mõtted:

– puukoolis kasvavad taimed peavad sobima kasvama ka meie oma kollektsiooniaias, et saaksime ise veenduda nende sobivust kasvamiseks Põhja-Eesti kliimas ning näidata siis ka aiandushuvilistele nende arengut siin

– otsida puukooli huvitavaid, mitte väga levinud taimeliike ja sorte

– mitte teha hinnaalandust  taimede kvaliteedi arvelt. Müügis olevad taimed peavad olema terved ja tugevad ning hästi koolitatud kasvama meie kliimavöötmes.

– meie eesmärk ei ole kasvada tootmise- ja müügimahult suureks. Tahame pakkuda Sadevälja puukooli külastavatele aiasõpradele põneva taimevaliku kõrval asjalikku ja oma kogemustest lähtuvat personaalset iluaiandusalast nõu.

-Sadevälja aiandustalu külastus võiks meie külaliste jaoks olla kui meeldiv kõrvalepõige argielust imelisse Eestimaa loodusesse ning olla ühtlasi kui meeldiv puhkehetk.

Eelpool toodu tõttu otsisime koostööpartneriteks pikaajaliste traditsioonide ning  suurte kogemustega puukoole Eestist kui Põhja-Lätist. Ostsime neilt sisse esimesed väikesed taimed, mida asusime siis oma puukoolis edasi koolitama-kasvatama. Aja jooksul oleme ka ise palju neilt koostööpartneritelt õppinud.

Pidevalt on kasvanud puukoolis ka päris oma paljundatud ja kasvatatud taimede hulk.

Puukool 3Puukool 4Puukool 1 Puukool 2   Puukool 5 Puukool 6 Puukool 7 Puukool 8 Puukool 9 Puukool 10 Puukool 12